Showing all 7 results
ŚWIECE
Świece sojowe – naturalny wybór
W ostatnich latach świece sojowe sukcesywnie wypierały z rynku świece parafinowe i te z wosku pszczelego. Jest to w dużej mierze zasługa popularności produktów pochodzenia naturalnego i ich dobroczynnego wpływu na zdrowie. W przypadku świec, dużą zaletą jest brak ich szkodliwości dla zdrowia. Wosk sojowy jest naturalnie bezwonny, dlatego łatwo wkomponować w niego ulubione nuty zapachowe, uzyskując zapach bez domieszki woni parafiny. Dzięki temu producenci chętnie decydują się na dodawanie nieco droższych dodatków zapachowych. Obecnie świece z wosku sojowego wzbogacane są olejkami, zapachami przypominającymi perfumy, wyciągami roślin i przyprawami, tak jak kosmetyki do pielęgnacji skóry.
Sojowa świeca zapachowa i do masażu
Choć może się to wydawać nieco dziwne, wosk sojowy znakomicie sprawdza się w roli produktu do masażu. Ten rodzaj wosku nie ma nic wspólnego z woskiem parafinowym i ma całkowicie inne właściwości. Jest on odpowiedni do masażu, ponieważ cechuje go znacznie niższa temperatura i z uwagi na naturalny charakter, dobrze koresponduje ze skórą. Z wosku sojowego można zatem nie tylko wytwarzać świece zapachowe, ale także produkty do masażu.
Jak wykonać masaż woskiem ze świecy sojowej
Masaż woskiem sojowym można wykonać w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy rozpalić świecę i zaczekać aż wosk się roztopi. Następnie ugasić płomień i odczekać kilka chwil. Kiedy wosk odrobinę ostygnie, ale wciąż będzie płynny, należy go wylać na dłonie lub bezpośrednio na skórę, w miejscu, które zamierzamy poddać masażowi. Ciepło wosku i dłoni, przyjemna konsystencja i aromat ulubionego zapachu powodują, że nawet masaż w zaciszu własnego domu jest porównywalny do ulubionego rytuału z salonu SPA.
Jak powstaje wosk sojowy
Świece sojowe są produktami wegańskimi i powstają z nasion soi. Jest ona zupełnie naturalna i biodegradowalna. Występuje w wielu produktach spożywczych, a teraz również w kosmetycznych. Soja to roślina strączkowa z rodzaju bobowatych. Dojrzałe nasiona rozgniata się i pozyskuje z nich olej, który następnie poddaje się hydrogenizacji, czyli utwardzaniu. Dzięki temu pachnące słoiczki pełne są wosku twardego zamiast płynnego. W tak prosty sposób pozyskuje się wosk sojowy, który następnie poddawany jest procesom wzbogacania pożądanymi zapachami.
Świece sojowe LaQ
Do produkcji świec sojowych LaQ używamy wosku pozyskanego z naturalnej soi. Nasze kompozycje zapachowe to wyrafinowane i starannie skomponowane nuty zapachowe, obecne również w naszych seriach kosmetycznych. Zapoznaj się z wonią Niezapominajki, Piwonii oraz Magnolii. Ponadto, możesz odprężyć się przy zmysłowych zapachach Sensual Day i Sensual Night. Dla miłośników słodkości mamy wyjątkową propozycję – świecę sojową o zapachu Pralinki. Słodycz unosi się w pomieszczeniu jeszcze na długo po zdmuchnięciu świecy. Amatorzy aromatów owocowych zachwycą się świecą z serii zapachowej Kiwi i Winogrona.
Instrukcja użycia świec sojowych
Wszystkie nasze świece posiadają drewniane knoty, które wypalają się nieco inaczej, niż w przypadku tradycyjnych knotów. Poniżej przeczytasz jak używać świec sojowych, by posłużyły Ci jak najdłużej.
By zapobiec tworzeniu się „lejka”, pal świecę do momentu, aż wosk roztopi się do brzegu naczynia.
Jednorazowo pal świecę nie dłużej niż 4 godziny – zapobiegnie to zatopieniu się knota.
Przed każdym paleniem skróć knot do 0,5-1 cm, dzięki temu świeca będzie się spalać ładnym płomieniem.
Aby zapobiec ewentualnemu pęknięciu szkła, zakończ palenie świecy, gdy wosk będzie miał wysokość około 0,5 cm.
Dlaczego świece sojowe są lepsze niż parafinowe
Popularność świec sojowych wynika nie tylko z ich licznych zalet, ale także z „niedoskonałości” świec parafinowych. Przede wszystkim parafina nie jest bezwonna, a jej woń ingeruje w mieszanki zapachowe, w przeciwieństwie do soi. Ponadto, podczas spalania parafiny wydzielają się substancje szkodliwe, w tym najbardziej osławione – benzen oraz toulen. Badania dowodzą, że mają one działanie rakotwórcze i w konsekwencji substancje te nie pozostają obojętne dla ludzi i zwierząt. Świece sojowe praktycznie nie wytwarzają sadzy podczas spalania, w przeciwieństwie do świec parafinowych, których wypalanie pozostawia charakterystyczne, ciemne osady. Dodatkowym atrybutem świec sojowych jest łatwość ich zmycia. Wosk, który wyleje się na meble, wystarczy zmyć wodą z delikatnym środkiem myjącym.
Świece sojowe starczają na dłużej
Warto wiedzieć, że temperatura spalania soi jest niższa, niż temperatura spalania parafiny. Dzięki temu świece sojowe są odpowiednie do masażu, ale także starczają na dłużej, ponieważ czas wypalania wosku sojowego jest około dwukrotnie dłuższy od parafinowego.
Dlaczego świece sojowe są droższe niż parafinowe
Różnica w cenie świec sojowych i parafinowych wynika m.in. stąd, że wosk sojowy, w przeciwieństwie do parafinowego, jest naturalny i proces jego pozyskiwania jest kosztowniejszy. Ponadto trafia on do producentów świec dzięki pośrednikom, co dodatkowo zwiększa koszt produkcji świecy sojowej. Cena wosku sojowego podyktowana jest kursem dolara. Na cenę świecy składa się również jej czas palenia, rodzaj dodatków zapachowych oraz to, czy są to produkty ręcznie robione, czyli tzw. handmade.
Świece sojowe na prezent
Świece sojowe LaQ bez wątpienia są znakomitym pomysłem na prezent dla każdego. Dlaczego?
Są niezobowiązujące i odpowiednie zarówno dla teściowej, chłopaka i nauczyciela
Świece sojowe z drewnianym knotem, w szkle i z elegancką etykietą, stanowią dyskretną ozdobę każdego wnętrza
Słoiczki z zakrętką świetnie nadają się do ponownego użycia, np. jako pojemnik na drobiazgi
Pośród zapachów świec sojowych LaQ każdy znajdzie coś odpowiedniego
Co znajdziesz w sklepie LaQ
Poniżej znajdziesz świece, które bez wątpienia skradną Twoje serce. Rzuć okiem i sprawdź:
- naturalna świeca sojowa NIEZAPOMINAJKA
- naturalna świeca sojowa SENSUAL DAY
- naturalna świeca sojowa SENSUAL NIGHT
- naturalna świeca sojowa PRALINKA
- naturalna świeca sojowa KIWI I WINOGRONA
- naturalna świeca sojowa PIWONIA
- naturalna świeca sojowa MAGNOLIA